Mgr. Marta ptáčková

učitelka klavíru, autorka písniček a kurzů

Marta Ptáčková

Výuka hry na klavír v hudebce s Martou

Jsem učitelka klavíru. Našla jsem své poslání v hudbě a největší odměnou mi je přenést radost z muzicírování na své žáky. Moji žáci jsou začátečníci i pokročilí, děti i dospělí. Nejmladšímu žákovi byly 4 roky a nejstarší žačce začátečníci přes 70 let.

Pořádáme pravidelné koncerty, což je pro všechny velmi náročné, ale odměnou nám je nepopsatelný pocit radosti.

Chcete výuku naživo? Kontaktujte mne…

Cena výuky je:

600 Kč/30 min
800 Kč/45 min
1000 Kč/60 min

Mgr. Marta Ptáčková

Můj příběh…

Jako malá jsem byla introvertní dítě, nejraději doma u knížek a hlavně u piana. U paní profesorky Volné jsem dokončila oba klavírní cykly. Paní profesorka klavíru mě doporučovala na konzervatoř, ale rodičům se to nezdálo být solidní povolání, tak jsem šla na medicínu a pak vystudovala FF UK. Nicméně, nakonec hra na klavír zvítězila, i když po mnoha peripetiích. Přibrala jsem si ještě cemballo, absolvovala jsem několik let soukromé výuky i několik letních kurzů u legedárního Helmuta Franka ve Valticích.

10 let jsem doprovázela dětský Smyčcový orchestr v ZUŠ Na Popelce, korepetitovala s mladými houslisty i zpěváky, doučovala žáky na piano, zpočátku zdarma, pak jsem dostala nabídku a byla následných cca 10 let zaměstnána v Hudební akademii Praha Pavly Zumrové, v Centru vzdělávaní Valentiny Winkler a u Pěveckého sboru Klíček jako klavíristka, korepetitorka a učitelka klavíru. Posledních 7 let jsem na volné noze.

Jsem velmi empatická a moje cesta je otevřít ve studentech jejich vlastní zdroje, pomoci jim najít svou vlastní cestu. Nejsem příznivcem suchého, “školometského” přístupu.

Hraní na piano je záležitost vyžadující zvládnutí náročné klavírní techniky i vyjádření hlubokých emocí – zahrnuje tedy rozum i srdce. K technice je zapotřebí disciplíny, ale správná cesta k ní vede přes uvolněnost a svobodu – ale pozor, nemám tím na mysli anarchii, ale přitakání řádu v hudbě a podřízení se správným pravidlům z vlastní svobodné vůle.

Moji žáci tvoří sehranou komunitu, společně pořádáme koncerty a další akce – ať už naživo nebo on-line.V duchu hraní s radostí a lehkostí jsem se rozhodla zúročit své zkušenosti v on-line klavírní škole. Stále tvořím nové a nové kurzy a moc mě to baví.  Jsem velmi vděčná za krásné pozitivní reakce absolventů kurzů. Neustále se snažím kurzy zdokonalovat na základě zpětných vazeb od svých studentů. Těším se, že v budoucnu bude hotová komplexně celá klavírní škola od začátečníků po pokročilé.

ptáčkové

ABRSM

ABRSM založená v roce 1889 pořádá velmi náročné a vysoce prestižní klavírní zkoušky, uznávané po celém světě. Moji studenti uspěli na první pokus a odnesli si pěkná hodnocení.

„Mým posláním je umožnit těm, kdo se zajímají o hraní na klavír, najít si v hudbě svou vlastní cestu a na tuto cestu je vybavit patřičnými klavírními dovednostmi.“

Marta Ptáčková, autorka

Další videa objevíte na Youtube kanálu:

Svezte se na vlnách klavíru

Sledujte nás na sociálních sítích. Také nepravidelně rozesílám novinky e-mailem. Inspirujte se. Přidejte se mezi odběratele…

Netolerujeme spam. Z nepravidelné rozesílky se můžete kdykoliv odhlásit. S osobními údaji pracujeme dle zásad ochrany osobních údajů.